Menu Zavrieť

Ako deti zabaviť a priviesť k robotike

LEGO Mindstorms EV3 je kombinácia stavebnice Lega a moderných technológií.

LEGO Mindstorms obsahuje PC – hlavnú programovateľnú kocku, Lego kocky, mnoho senzorov a 3 motory. Pomocou LEGO kociek postavíte robota, motory, senzory a program ho oživia. Jednoduchá a prehľadná aplikácia EV3 Programmer vám poodhalí princípy programovania. Vaše výtvory sa budú môcť pohybovať, rozprávať či manipulovať s predmetmi.
Alebo postavte podľa návodu niektorý zo základných modelov robotov a zabavte sa pri jeho programovaní a ovládaní. Základom je programovateľná kocka, ktorá odovzdáva pokyny senzorom a motorom. Váš robot vás bude pracovať presne podľa programu.

Popusťte uzdu fantázii a vytvorte si vlastného robota.

LEGO printer – jednoduchý Lego robot, ktorý píše pomocou pera.

Vzdelávanie hrou je obrovská prednosť LEGO robotiky

Počas hry robotickej LEGO stavebnice Mindstorms EV3 majú deti príležitosť stavať stroje, ktoré dokážu riešiť typické výzvy v oblasti robotiky a techniky. Pri hre sa deti zoznámia s rôznymi senzormi a motormi, pričom sa naučia, ako tieto súčasti fungujú. Deti programujú robotov tak, aby detegovali objekty okolo seba pomocou ultrazvukových senzorov a vykonávali rôzne úlohy. Počas hry deti získajú základy programovania a algoritmického myslenia zábavným a pútavým spôsobom, pričom sa naučia využívať senzory svojich robotov.

Rozpohybovaný LEGO príbeh

LEGO Betlehem

Vianočný príbeh vyrozprávaný pomocou LEGA, animovaný cez aplikáciu Stop Motion Studio a rozpohybovaný pomocou LEGO motorčeka.

Deti sa môžu aktívne hrať pomocou LEGO stavebnice.