Nemrznúca zmes do kúrenia

nemrznuca zmes do radiátorovPožiadavka na nemrznúcu kvapalinu /nemrznúca zmes/ pre podlahové vykurovanie a vykurovanie radiátormi je na  prvom mieste zabezpečenie zariadenia proti zamrznutiu. Nasledujúcou požiadavkou je splnenie funkčnosti teplonosnej kvapaliny v požadovanom teplotnom rozsahu. Ďalšou nutnou vlastnosťou je zabezpečenie korózijnej odolnosti systému, prípadne podpora odolnosti ďalších zúčastnených materiálov v systéme.

Nemrznúca zmes do radiátorov má byť: teplonosná, nemrznúca, antikorózna kvapalina a pokiaľ možno ekologická. Od spoločnosti Agrimex ponúkame dve kvapaliny do radiátorov a podlahových kúrení.
Nemrznúcu zmes do solárnych systémov nájdete v kapitole – Teplonosné kvapaliny pre solárne systémy

Termofrost P – ekologická nemrznúca zmes do všetkých druhov vykurovacích sústav

nemrznuca zmes do radiatorovIde o ekologickú kvapalinu, ktorá sa používa ako teplonosný prípravok s nízkym bodom tuhnutia vo vykurovacích systémoch /nemrznúca zmes do radiátorov a podlahových vykurovaní/, tepelných čerpadlách a systémoch chladenia. Zároveň chráni kovové časti systému pred koróziou.

Termofrost P sa dodáva v zelenej farbe. Predpokladaná životnosť kvapaliny je pri plnom chode systému 3 roky /nariedenie až do 1:2/.  Pri nariedení 1:1 je zámrzná teplota -32°C. Bod varu má vyšší ako má voda /viac ako 155°C/. Koncentrát obsahuje mäkčiacu prísadu pre bezproblémové riedenie vodou.

Výrobca odporúča používať v zariadeniach, kde môže prísť do kontaktu s ľudmi alebo zvieratami (ústredné vykurovanie, klimatizácie, chladiace zariadenia, a pod.)

Termofrost E – nemrznúca zmes do vykurovacích systémov.
Obsahuje nebezpečné látky – používajte OPP.

nemrznuca zmes do radiatorov-Termofrost-ENemrznúca zmes – kvapalina na báze mEG ktorá sa používa ako teplonosný prípravok s nízkym bodom tuhnutia vo vykurovacích systémoch, tepelných čerpadlách, klimatizáciách a systémoch chladena. Zároveň chráni kovové časti systému pred koróziou.

Termofrost E sa dodáva v modrej farbe. Predpokladaná životnosť kvapaliny je pri plnom chode systému 3 roky /nariedenie až do 1:2/.  Pri nariedení 1:1 je zámrzná teplota -35°C. Bod varu má vyšší ako má voda /viac ako 180°C/. Koncentrát obsahuje mäkčiacu prísadu pre bezproblémové riedenie vodou.

Výrobca odporúča používať v zariadeniach, kde nemôže prísť do kontaktu s ľudmi alebo zvieratami (ústredné vykurovanie, klimatizácie, chladiace zariadenia, a pod.)

AGRIMEX – výrobca nemrznúcich kvapalín do radiátorov, podlahového vykurovania, chladenia a solárnych kolektorov.

Agrimex logoČeská firma AGRIMEX spol. s r.o. bola založená v r. 1991.  Základným programom bola výroba nemrznúcich kvapalín pre automobilový priemysel. Vývoj a certifikácia výrobkov prebieha v spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou a Štátnym skúšobným ústavom palív a mazív v Prahe. Od konca 90. rokov vyrába aj teplonosné (nemrznúce) kvapaliny pre vykurovacie systémy, solárne zariadenia a tepelné čerpadlá. Dlhodobým vývojom a zdokonaľovaním začali s výrobou aj niekoľkých druhov kvapalín vyhovujúcich aj pre extrémne podmienky v solárnych systémoch.

Agrimex nemrznuce kvapaliny

Nemrznúce kvapaliny od výrobcu Agrimex.

Výhradný dovozca pre Slovenskú republiku: GEOTHERM Slovakia s. r. o.
Nemrznúca zmes od výrobcu AGRIMEX.
Agrimex logo

Nemrznúce kvapaliny ponúkame aj vo veľkých baleniach a na objednávku vám vieme dodať aj veľkoobjemové priemyselné balenie.

Nemrznúca zmes

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Kvalitné teplonosné kvapaliny do vykurovania, tepelných čerpadiel a solárnych systémov.

Nemrznúca zmes do kúrenia zabezpečuje dlhodobú prevádzku systému, ochraňuje systém pred zamrznutím a koróziou.